Як подолати безсоння
Всі ми іноді відчуваємо проблеми із засипанням з різних причин, головне, щоб безсоння не переросло в хронічне!
Хронічна безсоння – це як мінімум 3 епізоди протягом тижня протягом місяця та більше.
Безсоння – дуже поширена проблема, полягає у труднощі засинання чи підтримання сну, і супроводжується такими симптомами як дратівливість, розсіяність та зниження працездатності під час неспання.
Страждають на безсоння близько 10-15% населення всього світу.
Безсоння часто пов'язане з іншими медичними або психологічними проблемами, і може бути як їх наслідком, так і причиною: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, хронічний біль, у тому числі і головний, депресія, деменція і т.д.
У будь-якому випадку – безсоння знижує якість життя. Тому, щоб її не отримати або позбутися вже наявної - намагайтеся дотримуватися таких правил:
- Вставайте вранці в одне і теж брешемо. (якщо звикли лягати о 3 годині ночі і вставати о 12 дня, то намагайтеся поступово «зрушувати» час пробудження на 1 годину раніше з кожним тижнем, поки не дійдете до цільового часу).
- Забороняйте собі «подрімати» вдень. Якщо у вас вночі безсоння, то такі «здрімки» тільки посилять ситуацію.
- ставте собі цілі на ранок - якщо не треба рано вставати (на роботу, на навчання і т д), запишіться на якісь заняття або тренування, і проплатіть їх наперед)). Наприклад, на 10 ранку – тоді доведеться встати та йти.
- спіть у темряві (щільні штори, вимкнене світло), тому що світло блокує вироблення мелатоніну в нашому мозку!
- якщо є фактори, які ви можете змінити. (кішка, яка будить вночі, чоловік, дружина, що хропе, та ін. – намагайтеся їх модифікувати – кішку віддайте батькам або сусідам, спіть з чоловіком у різних кімнатах…).
- не включайте «екрани» перед сном (телефон-соцмережі, відео, телевізор..) так як екран, що світиться, надає збуджуючий вплив на наш мозок.
- якщо не можете заснути, не змушуйте себе лежати і «мучитися» у ліжку – вставайте, почитайте нудну книгу, випийте теплого молока тощо.
- Використовуйте ліжко тільки для сну - не потрібно в ліжку працювати за комп'ютером, їсти, балакати по телефону. Нехай ліжко асоціюється лише зі сном.
- дозвольте собі втомитися протягом дня фізично (тренування, прогулянки), але уникайте великих фізичних навантажень безпосередньо перед сном.
Сподіваюся, що всі ці поради допоможуть вам.
Якщо не вийде впоратися з безсонням – зверніться до лікаря. У такій ситуації – чекаю на вас на прийом!
Ваш невролог, Ольга Васильєва.
Запис за тел. 066 801 1228